Csak nemrég vásárolta meg a közösségi portált a furcsa milliárdos, de máris hihetetlen ámokfutást végez. Mutatjuk a legfrissebbeket!
Elon Musk, a Twitter új tulajdonosa nyilvános bejegyzésben rúgta ki a portál egyik fejlesztőjét, miután az alkalmazott ellentmondott neki, írja a Daily Mail.
Az incidens azzal kezdődött, hogy a flúgos milliárdos Twitteren bocsánatot kért azért, mert szerinte nagyon sok országban lassan fut az alkalmazás az androidos eszközökön.
Eric Frohnhoefer szoftvermérnök azonban arról tweetelt, hogy nem ért egyet Muskkal. “Körülbelül 6 évet dolgoztam a Twitter androidros változatán, és azt mondhatom, hogy ez az állítás helytelen” – írta.
A cég új tulajdonosa – aki egyébként megfogadta, hogy a munkatársak 75%-át elbocsátja – visszakérdezett: „Mit tettél a lassúság kijavításáért?”
Frohnhoefer válaszként közölt egy listát az elvégzett munkáiról, valamint megosztotta véleményét arról is, hogy mi okozhatja a lassulást.
Néhány kommentelő azonban figyelmeztette Frohnhoefert, hogy egy nyilvános fórumon ellenkezik a főnökével. Azt tanácsolták neki, hogy ha jó szándékú javaslatai vannak, akkor azokkal privátban keresse meg a tulajdonost.
A fejlesztő azonban válaszul azt javasolta, hogy Musk tegye ugyanezt. „Talán privátban kellene kérdéseket feltennie. Például Slacken vagy e-mailben” – írta.
Egy másik felhasználó végül magát Muskot is megjelölte a tweet-folyamban, és azt írta: “Ilyen hozzáállással valószínűleg nem szeretnéd ezt a srácot a csapatodba”.
Musk egy órán belül válaszolt, és bejelentette, hogy Frohnhoefert kirúgták. A fejlesztő egy tisztelgő hangulatjellel válaszolt Musknak.
A Twitter nem erősítette meg, hogy Frohnhoefert valóban kirúgták-e vagy sem, de többen arról számoltak be céges Slack-fiókja már nem elérhető. A fejlesztő pedig egy fotót is közzétett egy lezárt laptop képernyőjéről azzal a kommenttel, hogy „Most már hivatalos”.
Komoly kritikák
Elon Musk folyamatos támadásoknak van kitéve a Twitter felvásárlásának befejezése óta.
Nem sokkal az ügylet megkötése után e-mailben elbocsátotta a teljes munkaidős alkalmazottak nagy részét, majd vállalkozók ezreit rúgta ki, amivel gyakorlatilag megszűntek a hamis információk ellen küzdő csapatok.
Nem sokkal később azonban meggondolta magát, és több tucat alkalmazottat arra kért, hogy jöjjenek vissza.
Emellett egy 8 dolláros (3000 forintos) előfizetési lehetőséget is bevezetett. A szolgáltatást megrendelők minden további ellenőrzés nélkül megkapták a Twitter kék, hitelesítő pipáját. Ezt azonban fel kellett függesztenie, miután rengeteg csaló jelent meg, akik másnak adták ki magukat – például Musknak és cégeinek.
Érdemes elolvasniMusk örökre tiltani fogja az utánzó fiókokat Twitterről, miután őt is majmolták
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Egy tokaji szálloda is bekerült Európa legjobbjai közé
Oroszország állatkerti állatokat adott Észak-Koreának a katonákért cserébe
Magyar származású hírességeket idéz meg egy lenyűgöző animációs kisfilm
Ismét adventi vonatokkal utazhatunk a bécsi és zágrábi karácsonyi vásárokra
Egy rabszolga előzhette meg Magellánékat a Föld megkerülésében
Ez a 2 centiméternél is kisebb fosszília lehet a hiányzó láncszem az evolúcióban